ارسال به سراسر ایران مشاوره رایگان قبل از خرید
دارای گواهینامه های معتبر بین المللی تاییدیه مرکزتحقیقات راه مسکن و شهرسازی
همین حالا تماس بگیرید
09127175721
زانوی لوله برق

زانوی لوله برق چیست ؟ آشنایی با انواع زانو لوله برق و کاربرد آنها

زانوی لوله برق اوپایپ اوج گستر سمنان در انواع مختلف لوله (نسوز)pvc، پلی امید(پلاستیکی )و فلزی (گالوانیزه ) تولید می گردند وظیفه اصلی  زانو ، زاویه دار نمودن مسیر کانال کشی لوله های برق و فاضلابی درنقاطی که نیازبه  تغییر خطوط لوله  هست ، می باشد.

 

خرید و قیمت زانو خم کوتاه اوپایپ سمنان 

 

زانوی لوله برق در انواع مختلفی از نظر سایز، جنس تولید می گردد وهمچنین کار برد بسیار زیادی در صعنت ساختمان سازی و صعنت برق ایفا می کند و برای  سهولت و سرعت بخشید درتاسیسات برقی ساختمان از زانوی برق استفاده میگردد .

سایز زانو  برقی با توجه به میزان اندازه و قطر لوله برق و جنس آن مشخص و انتخاب  می گردد

خرید و قیمت زانو عصایی (قیمت رقابتی) اوپایپ سمنان 

با استفاده از خم لوله یا زانو برق اوپایپ اوج گستر سمنان اجرای انشعابات برق در یک ساختمان با سهولت و سرعت بیشتری همراه خواهد شد و اگر از انواع مختلف آن در سیم کشی های مختلف به درستی استفاده گردد، قطعا کیفیت کار نهایی و ایمنی آن تضمین می شود؛ بنابراین اگر به طور مستقیم با مراحل اجرایی برق ساختمان در ارتباط هستید حتما توجه داشته باشید که انتخاب یک اتصال مناسب نظیر زانو برق مسئله ای بسیار ضروری و مهم است که این امر با مشارکت و مشورت پیمانکار و مهندس ناظر سیم کشی و سایرین باید به بهترین شکل صورت پذیرد تا نتیجه ی کار رضایت بخش باشد.

 

یکی از مهم ترین دلایل این است که میزان خسارت های احتمالی به حداقل برسد؛ یعنی در صورتی که بخواهید به علت های متفاوتی مثل له شدن لوله ها، جدا شدم لوله از زانو برق، نفوذ مصالح در داخل لوله برق و ….. عملیات تعمیر یا تعویض را انجام دهید، به راحتی با بررسی نقشه ی کار می توانید این اعمال را انجام دهید, بنابراین باز هم تاکید می کنیم که از متریال و اتصالات برق استاندارد و با کیفیت استفاده کرده و تا حد امکان تمامی مراحل برق کشی ساختمان را با دقت و مطابق با اصول تعیین شده ی سیم کشی انجام دهید.

 

انواع زانو برق به شرح زیر می باشد 

 

زانوی برق کوتاه پلی آمید:

این نوع از زانو از جنس پلاستیک قابل اشتعال می باشد و فقط جهت لوله برق پلی آمید استفاده میشود هر دو طرف زانویی لوله برق کوتاه پلی آمید به یک اندازه بوده و چهار پیم برای نگهداری بهتر لوله در آن تعبیه شده است.

و امروزه بدلیل غیر استاندارد بودن این قطعه  کمتراز ان  در صنعت برق استفاده میگردد

 

زانو برق پلی آمید عصایی (یک سر بلند)

این نوع از زانو همان خصوصیات زانو کوتاه را داراست ولی همان طور که از نامش پیداست برخلاف زانو کوتاه یک طرف  آن بلند تر از طرف دیگر است و به همین دلیل به آن زانو عصایی گفته میشود.

این نوع زانو از جنس مواد پلی آمید ساخته شده و به مدل عصایی معروف است با استفاده از این نوع زانویی لوله برق، انشعابات برق با سرعت بیشتری صورت می گیرند. این نوع زانوها در سایز ۲۱ به صورت کوتاه و در سایزهای ۱۶، ۱۳ به صورت عصایی و کوتاه تولید می شوند.

 

زانوی کوتاه upvcیا خم کوتاه

این نوع از زانو از جنس نسوز و pvc  میباشد.

هردو طرف آن به یک اندازه است.

کوبل آن طوری طراحی شده که در تمامی لوله های برق استاندارد موجود در بازارمورداستفاده قرار گیرد  و در سایزهای . ۱۳.۵,۱۶.۲۱.۲۹ تولید می گردداز ویژگی های مهم  زانویی لوله برق می توان به وزن سبک آن، انعطاف پذیری بالا، مقاومت در برابر رطوبت و عایق بودن آن اشاره نمود. این زانویی همچنین به دلیل قیمت پایین بسیار پر تقاضا می باشد.

 

زانو عصایی (یک سر بلند) upvc

زانو برق پی وی سی مدل عصایی تولید شده ولی همان طور که از نامش پیداست یک سر آن بلند تر از سر دیگرش است و  در سایز های ۱۶-۱۳ تولید وعرضه می شود و با توجه به جنس آن که pvc می باشد از مزایا و برتری هایی نسبت به سایرین برخوردار است. انعطاف پذیری بالا و وزن سبک، عایق بودن و مقاومت در برابر رطوبت و  مخصوصا قیمت مناسب و کاربری اسان از جمله ویژگی های این محصول است که موجب شده روز به روز به میزان تقاضا برای استفاده از ان در صنعت برق وساختمان سازی افزوده گردد. زانوهای لوله برق از نظر متریال در انواع مختلفی تولیدو عرضه  میگردد و همانند تنوع لوله های برق ،زانوها هم تنوع جنس ، رنگ و کیفیت دارند ،در واقع هنگام خرید این نکته را فراموش نکنید زانویی که خریداری میفرمایید از لوله با کیفیت تولید شده باشد.

 

خرید لوله برق پلی امید تک جداره