ارسال به سراسر ایران مشاوره رایگان قبل از خرید
دارای گواهینامه های معتبر بین المللی تاییدیه مرکزتحقیقات راه مسکن و شهرسازی
همین حالا تماس بگیرید
09127175721
یو پی وی سی

یو پی وی سی (UPVC) چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

یو پی وی سی مخفف (Unplasticized polyvinyl chloride) پلی وینیل کلراید پلاستیک نشده است.

این ماده به دلیل استقامت زیاد در برابر انواع مواد شیمیایی و عناصر طبیعی به عنوان انتخابی ایده‌آل برای لوله‌کشی ساختمان‌های مسکونی ، تجاری و صنعتی  به حساب می‌آید. لوله یو پی وی سی نسبت به لوله‌های PVC سخت‌تر و پلیمر اضافی در ساختار آن به کار نرفته است در ادامه به  ویژگی‌های مختلف این ماده خواهیم پرداخت:

__ ویژگی های لوله یو پی وی سی (  U-PVC )

مقاومت بالا در برابر خوردگی:

لوله های یو پی وی سی در مقایسه با لوله‌های چدن و گالوانیزه دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی، اسیدهای قوی و قلیایی، زنگ‌زدگی و پوسته پوسته شدن است. این ویژگی باعث شده بدون نگرانی زردی آب ، (رنگ و طعم زنگ زدگی) با خیال راحت از آنها استفاده شود.

اصطکاک کم در مقابل سیالات:

استاندارد لوله UPVC به گونه‌ای است که سطح بسیار صافی داشته و مقاومت کمی در مقابل حرکت سیالات از خود نشان میدهد.

 استحکام مکانیکی بالا:

لوله UPVC از استحکام بسیار بالایی در برابر فشار بالای آب و ضربات وارد شده حرکات آب برخوردار است. این لوله (لوله فشاری)می‌تواند فشار اتمسفری ۱۱۰ را به مدت یک ساعت در دمای اتاق تحمل کند، بدون آنکه دچار ترک خوردگی شود.

بافت سبک و نصب آسان:

تراکم لوله یو پی وی سی یک پنجم چدن معمولی بوده و به همین دلیل حمل و نقل و نصب آن بسیار آسان است. اتصالات یو پی وی سی با استفاده از خمیر چسب مخصوص یا مهروموم‌ پلاستیکی انجام می‌شود.

بهداشتی و غیرسمی:

لوله یو پی وی سی از یک سیستم عاری از نمک سربی استفاده می‌کند. بنابراین، این لوله‌ها  روی کیفیت آب تأثیری نمیگذارند  و مواد داخلی آن را دستخوش تغییر نمی‌کنند.

مقاومت مناسب در برابر نفوذ آب:

این لوله‌ها را می‌توان ۱۵ دقیقه پس از نصب مورد استفاده قرار داد. مقاومت اتصالات لوله UPVC به ۱۲.۵/C یا بیشتر خواهد رسید و پس از سال‌ها استفاده نیز کاهش نخواهد یافت.